بلاگ

پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو

چرا پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو اهمیت زیادی دارد؟

در پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو  یکی از مفاهیم مهم که در ریاضیات پایه و همینطور در متوسطه دوم بسیار به آن اشاره شده است را مورد بررسی قرار می دهیم،
تابع درجه دو و حل معادلات درجه دو از اهمیت زیادی برخوردار هستند علاوه بر اهمیت این مفهوم در سوالات امتحان نهایی، هر سال دو سوال و یا سه سوال از این مبحث در

کنکور سراسری نیز داریم، پس با ما همراه باشید تا تمامی نکات مربوط به تابع درجه دو و معادله درجه دو را با هم بررسی کنیم.

عزیزان دهمی یازدهمی و دوازدهمی در هر دو رشته تجربی و ریاضی مقالات کلی مربوط  به

ریاضی دهم 

ریاضی یازدهم 

و ریاضی دوازدهم 

مطالعه کنید.

ریاضی رو خط در راستای تحصیل با کیفیت و عادلانه در درس ریاضی از نهم تا کنکور در کنار تمامی دانش آموزان کشور عزیزمان ایستاده. 
آموزش با کیفیت حق همه می باشد.

آموزش تابع درجه دو و معادله درجه دو

پکبج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو

در پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو چه خواهد گذشت؟

در ابتدای  پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو با مفهوم تابع درجه دوم و نمایش آن که به صورت سهمی است آشنا می شویم، در ادامه یاد میگیریم که چگونه یک ضابطه درجه دوم را به کمک ریشه هایش بنویسیم.

فراموش نکنید

یکی از ویژگی‌های کلاس‌های ریاضی روی خط حل تست و تمرین های بسیار مهم و کاربردی و مورد علاقه طراحان سوالات کنکور و امتحانات نهایی است.

در این جلسه هم مانند جلسات گذشته تست های بسیاری برای شما عزیزان حل شده است.

 در ادامه

یک تکنیک بسیار مهم برای یافتن علامت ضرایب و b و c و a را معرفی می کنیم که در حل تست های کنکور بسیار به شما کمک خواهد کرد.

نکته بعدی که در این به آن می‌پردازیم و اهمیت بسیار بالایی دارد (بحث در تعداد و جواب ها در معادله درجه دوم) میباشد.

سپس وضعیت سهمی نسبت به محور x ها را مورد بررسی قرار می دهیم و با بررسی روابط بین ریشه ها و ضرایب معادله درجه دوم می رسیم به یک نکته بسیار مهم یعنی (بحث روی تعداد و علامت ریشه های معادله درجه دوم بدون حل) این نکته بسیار کمک کننده در حل تست های کنکور میباشد.

و در آخر

روش های مختلف برای حل یک معادله درجه دوم از جمله تغییر متغیر را یاد میگیریم در پکیج کامل تابع درجه دو و معادله درجه دو را با یک نکته بسیار مهم دیگر یعنی گذشتن سهمی از نواحی مختلف به پایان می رسانیم.

همراهان عزیز ریاضی روی خط به یاد داشته باشید

که مجموعه ریاضی رو خط در طول یادگیری در کنار شما خواهد بود کافیست در هنگام مواجهه با ابهام در حل تست ها و تمارین با ما تماس بگیرید و یا از طریق وب سایت و یا اینستاگرام ریاضی روی خط با ما در ارتباط باشید.

همچنین همچنین اگر احساس نیاز به حل تمرین بیشتر در مبحث خاصی داشتید کافیست از طریق وبسایت ریاضی روی خط و بعد از تهیه اشتراک به پایه‌ی مورد نظر خود رفته و آزمون خود را انتخاب کنید.
با آرزوی موفقیت شما

خرید اشتراک

دسترسی به آموزش ریاضی نهم تا کنکور
تومان 125 ماهانه
  • دسترسی به همه دوره ها
  • پشتیبانی آنلاین 24 ساعته
  • تضمین موفقیت در آزمون ها و کنکور