بلاگ

  • صفحه نخست
  • نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم (به همراه جواب)

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم (به همراه جواب)

شرایط دانش آموزان در پایه نهم دبیرستان بسیار حساس است. بسیاری از خانواده ها نگران هستند که فرزندشان در آزمون هایی ترم نمره خوبی برای انتخاب رشته مورد علاقه‌اش نگیرد. با حل نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم دانش آموز می‌تواند به سطح آمادگی بالاتری برسد و در کارنامه درخشانی را به دست آورد.

برای آمادگی امتحان های ترم حل سوال های سال های گذشته به دانش آموز کمک می‌کند تا با سبک سوالات آشنا شود. در این مطلب از آموزشگاه آنلاین ریاضی رو خط برخی از پر تکرارترین و مهمترین نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم  و نوبت دوم (خرداد ماه) را در کنار هم گردآوری کرده‌ایم. شما می توانید پاسخنامه دقیق تشریحی آن ها را نیز به صورت رایگا دانلود کنید. 

20 نمونه سوال + راه حل به صورت فیلم آموزشی

برای یادگیری درسی مانند ریاضی فقط باید تمرین های مختلف و زیادی را حل کرد. حل تمرین هم اصولی خاص خودش را دارد. به طور مثال اگر قصد دانش آموز قصد دارد در امتحان های دی ماه ریاضی نهم شرکت کند بهتر است سوال هایی را حل کند که برای معلمان هم مرجع اصلی به حساب می‌‌آید.

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

در زمان طرح نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم معلم ها ترجیح می‌دهند سوالاتی را در آزمون بیاورند که دارای سه سطح آسان، متوسط و سخت باشند. به علاوه این در سوالات دی ماه ریاضی نهم باید از تمام بخش هایی که تدریس شده است سوال بیاید.

احتمال این که دانش آموز سال نهم در آزمون های هماهنگ شرکت کند زیاد است. از آن جایی که سوالات این امتحان دارای استاندارد هایی است، دانش آموز باید دیدگاهی درباره شرایط برگزاری امتحان های هماهنگ و نحوه پرسش را داشته باشد.  برای همین در بیشتر معلم ها از استاندارد مشابه برای سوالات دی ماه ریاضی نهم استفاده می‌کنند.

مجموعه نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم با جواب

دانش آموزان در بدو ورود به دوره متوسطه دوم باید رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. برای همین نمرات نهایی در درس هایی مانند ریاضی اهمیت زیادی دارد. به جرئت می‌توان گفت تنها راه موفقیت در امتحان ها آشنایی با سبک و سیاق آن ها است.

 

اغلب دانش آموز به دلیل عدم آشنایی با نوع سوال ها، تعداد سوال ها و نحوه چینش سوالات در برگه امتحان دچار سردرگمی می‌شود. شاید دانش آموزی فکر کند که مهم نیست در اولین با جای خالی رو به ‌رو شود یا یک تمرین حل کردنی. اما زمانی که برگه را در دست می‌گیرد همان سردرگمی سبب بروز اضطراب و کاهش تمرکز او شده و عدم موفقیت در آزمون را در پی دارد.

واقعیت این است که وقتی شما انتظار اتفاقی را می‌کشید برای آن آماده خواهید بود و با اعتماد به نفس تصمیم درست را می‌گیرید. در حل سوالات دی ماه ریاضی نهم هم همین طور است. اگر سوال های سال های اخیر را مقایسه کنید به 2 نکته ارزشمند خواهید رسید:

1 ) برخی سوال ها مانند سوال های جای خالی عینا تکرار شدند.

2 ) ساختار سوال ها یکسان است.

 

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم نوبت اول

نحوه چینش و انتخاب این پرسش ها به گونه‌ای است که در عین مرور بر مهمترین و پر تکرارترین سوال ها، با سبک برگزاری آزمون نیز آشنا شوید. به علاوه با توجه به میزان اهمیت هر سر فصل با دقت سوال ها انتخاب شدند تا سطح آمادگی دانش آموز در ارتقا یابد و در کسب نتیجه نهایی موفق عمل کنند.

مجموعه ها و اعداد حقیقی دو فصل اول کتاب ریاضی پایه نهم هستند. در نتیجه در امتحان نوبت اول حداقل 4 پرسش از آن ها مطرح می‌شود. یکی دیگر از فصل های مهم کتاب برای امتحان نوبت اول استدلال و اثبات در هندسه است. هر ساله از این بخش سوال هایی توضیحی و حل کردنی طرح می‌گردد.

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

 

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

 

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم نوبت دوم

این که دانش آموز صرفا صورت سوالات دی ماه ریاضی نهم را در دست داشته باشد برای رسیدن به موفقیت کافی نیست. تا زمانی که حل تشریحی سوال ها در دسترس دانش آموز قرار نگیرد نمی‌تواند نقاط ضعف و قدرت خودش را بشناسد.

باید اضافه کرد زمانی دانش آموز متوجه توانایی واقعی خود در درک مطالب درسی و یادگیری حل تشریحی خواهد شد که نمونه سوال هایی با حل درست را در دست داشته باشند. حل چند باره تمرین های ریاضی سبب ماندگاری اطلاعات در حافظه بلند مدت می‌شود.

برای حمایت از دانش آموزان در مسیر موفقیت، معلم های برتر آموزشگاه ریاضی رو خط سوالات دی ماه ریاضی نهم را به صورت تشریحی به همراه توضیحات لازم برای درک بهتر روش های حل در اختیار شما عزیزان قرار داده‌اند.

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

 

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم

نمونه سوالات دی ماه ریاضی نهم